14 października uczniowie z klasy 3f, realizujący "edukację pożarniczą", uczestniczyli w powiatowych ćwiczeniach przeciwpowodziowych. Scenariusz zakładał zagrożenie cofką i niebezpieczeństwo zalania fabryki Mebli Wójcik. 

Na pomoc zostały wezwane Jednostki OSP z powiatu elbląskiego, które są włączone do KSRG. Wśród nich było OSP Milejewo, które szkoli młodzież z ZSTI.

Ćwiczenia polegały na podnoszeniu korony wałów poprzez rozstawienie i napełnienie wodą rękawów przeciwpowodziowych. Zadanie wydawało się proste, ale głównie chodziło o to, aby strażacy ochotnicy nabrali odruchów i niejako automatycznie rozkładali rękawy w sytuacji „prawdziwego” zagrożenia. 

Było to dla uczniów kolejne cenne doświadczenie, które  w przyszłości pozwoli na szybką pomoc w czasie powodzi.

Pisali o Nas: https://www.portel.pl/wiadomosci/strazacy-cwicza-walke-z-cofka/100970

 

Zdjęcia

   
   
Facebook