76 lat temu, 14 lutego 1942 r., Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. W upamiętnienie tego wydarzenia w naszej szkole, wpisuje się prezentacja wystawy przygotowanej przez IPN pt. "Polska Walcząca". Ekspozycja przypomina o Polskim Państwie Podziemnym - zjawisku wyjątkowym w latach II wojny światowej, w Europie. Wystawa opowiada o początkach polskiej konspiracji we wrześniu 1939 r., jej rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom III Rzeszy i ZSRR. Poprzez archiwalne zdjęcia i dokumenty z epoki pokazane zostały najważniejsze wydarzenia związane z działalnością Polskiego Państwa Podziemnego, w tym Armii Krajowej - największego i najlepiej zorganizowanego podziemnego wojska działającego w okupowanej Europie.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook