W sobotę 24 marca 2018 r. o godz. 2030 czasu lokalnego miliony osób na ziemi, w tym mieszkańcy największych miast świata na jedną godzinę zgaszą światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.

Ta ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, polegająca głównie na wyłączeniu świateł, jak również wygaszeniu iluminacji spektakularnych budynków ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania z pozoru drobne mogą wiele zmienić.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbywa się pod hasłem „Ratujmy Serce Karpat”. Puszcza Karpacka, skrywa bowiem swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.

Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. Dlatego opowiadamy się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń!

Organizacja ekologiczna WWF Polska zaprosiła miasto Elbląg po raz kolejny do udziału w tym niezwykłym światowym wydarzeniu. Miasto Elbląg podobnie jak w ubiegłym roku włączy się w akcję poprzez wyłączenie iluminacji miejskich obiektów zabytkowych. Szczegółowe informacje dot. tegorocznej akcji dostępne są na stronie internetowej http://www.godzinadlaziemi.pl

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook