Żródło: portalludzisztuki.plNasza szkoła w bieżącym roku włącza się w uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym proponujemy uczniom ZSTI, którzy chcieliby uczcić to święto, obejrzenie spektaklu „Dziady” Adama Mickiewicza,  wystawianego przez Teatr Narodowy w Warszawie. Arcydramat zinterpretowany został przez litewskiego reżysera Eimuntasa Nekrošiusa, wizjonera teatru, znanego ze swego unikalnego języka teatralnego, laureata Nagrody im. Konrada Swinarskiego za najlepszą reżyserię w 2016 roku.

Duchowość, siła rytuału, poczucie wspólnoty i tragizm jednostki w wymiarze egzystencjalnym i narodowym, tragiczne losy naszego kraju – to wartości, które przybliża spektakl.
Wyjazd do Warszawy planowany jest na 25 kwietnia b.r. rano (środa). Wycieczka przewiduje spacer po Starym Mieście, podziwianie Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Świata oraz inne atrakcje przed spektaklem, który rozpocznie się o godz. 18.30.
Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy po szczegółowe informacje do organizatorów p. E. Wechterowicz (203 lub biblioteka) lub p. Mirosława Kruby (32 lub 107), do 15.03.2018 r.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook