W ramach podsumowania całorocznej nauki programowania w języku JavaScript na przedmiocie Pracownia aplikacji internetowych, uczniowie klasy 3c zdecydowali się na wykonanie projektu - gry przeglądarkowej. Inspiracją dla nich była słynna gra "Akinator", w której gracz wymyśla sobie jakąś postać a program na podstawie zadawanych pytań "odgaduje" o kogo chodzi. Ze względu na złożoność takiego projektu, uczniowie zawęzili sobie zakres do konkretnej dziedziny. I w ten oto sposób powstała gra o postaciach z serii Naruto oraz o postaciach z bajki o Kubusiu Puchatku.

Spośród całej grupy zostali wytypowani dwaj najlepsi uczniowie: Krzysztof Baranowski i Dominik Błażko. Zostali oni project menagerami. Do ich zadań należało zorganizowanie pracy zespołu, który został wybrany drogą losowania. Musieli określić kształt finalnego projektu oraz jego złożoność. Dodatkowym utrudnieniem było to, że sami nie mogli nic programować. Musieli więc tak dobrać poziom trudności zadania aby ich koledzy i koleżanki zdołali to wykonać w ściśle określonym i niestety dość krótkim czasie. Poza nadzorowaniem zespołu i pomocą w przezwyciężaniu trudności, liderzy musieli uzupełnić stosowną dokumentację.

 

Całą "czarną robotę" wykonywali członkowie zespołów. Musieli się trzymać wizji project menagera. To liderzy narzucili im obowiązki do wykonania. Uczniowie napotykali różne trudności jednakże przy pomocy zespołu udawało się je przezwyciężyć.

Projekty powstały w zaledwie 7h lekcyjnych. W tym czasie należało wybrać temat, opracować koncepcję techniczną oraz zaplanować wygląd strony. Jak na tak, krótki czas pracy efekty są świetne :) Dodatkowymi atutami była dobra zabawa podczas tworzenia projektów oraz powtórzenie i podsumowanie wiadomości z programowania w języku JavaScript.

 

Naruto: Dominik Błażko, Aleksandra Brzuszczyńska, Paweł Kalisiewicz, Mateusz Gorgol, Maciej Kowalczyk

Kubuś Puchatek: Krzysztof Baranowski, Kinga Stancel, Szymon Czyżewski, Konrad Laska, Jakub Hajduk

 

Gratuluję wykonanych prac :)

E. Pozarzycka

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook