Szanowni Rodzice!

Informuję, że okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły został przedłużony do 10 kwietnia 2020 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej szkoła organizuje realizację swoich zadań z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub w inny sposób. Nauka na odległość nie należała dotychczas do zadań szkoły, ale stała się dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.

Od 25 marca do 10 kwietnia organizacja zdalnego nauczania jest następująca:

1. Podstawową i obowiązkową dla nauczycieli, uczniów i rodziców platformą komunikacji jest dziennik elektroniczny Vulcan. Rodzice i uczniowie zobowiązani są do systematycznego logowania się w systemie, odczytywania wszystkich wiadomości przesyłanych przez nauczycieli i dyrekcję szkoły, sprawdzania ogłoszeń.

2. Nauczanie na odległość polega na:

- nauce z wykorzystaniem komputera lub innych narzędzi IT;

- pracy własnej w ćwiczeniach, kartach pracy, w zeszycie przedmiotowym;

- nauce własnej;

- wykonaniu plakatów, prac i projektów itp.

- czytaniu lektur

- pracy w arkuszach egzaminacyjnych

Szczegółowe informacje, uzyskacie Państwo kontaktując się z wychowawcą lub nauczycielem  oraz na stronie szkoły w zakładce szkoła/dla rodziców

3. Organizacja nauczania na odległość umożliwia nauczycielom ocenę pracy uczniów. Oceny będą widoczne w dzienniku Vulcan.

Dołożymy wszelkich starań, aby lekcje odbywały się zgodnie z planem, ale prosimy zrozumieć, że nie zawsze będzie to łatwe i możliwe technicznie.

Pytania i wątpliwości prosimy kierować przede wszystkim do wychowawców, w drugiej kolejności do nauczycieli przedmiotów.

Serdecznie dziękujemy Państwu za dotychczasowe wsparcie i życzymy dużo wytrwałości i optymizmu.

 

Pozdrawiamy,

Dyrekcja szkoły

   
   
Facebook