W piątek, 22 września, naszą szkołę odwiedzili: płk Wiesław Budny z Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowy Komendant Uzupełnień płk mgr Jerzy Wieczorek, oraz przedstawiciele 16 Batalionu Dowodzenia Ziemi Elbląskiej, Zastępca Dowódcy – Szef Sztabu mjr mgr inż. Zbigniew Manista i Pomocnik Dowódcy ds. Podoficerów st. chor. szt. Mirosław Semków. Wizyta była związana z udziałem naszej szkoły, jako jednej z 55 w kraju, w pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Klas Mundurowych. Pan Pułkownik, w trakcie uroczystej zbiórki, dokonał przeglądu klas wojskowych, a następnie odebrał defiladę. Po części oficjalnej, przedstawiciele wojska spotkali się z dyrekcją i nauczycielami uczącymi przedmiotów obronnych. W trakcie spotkania omówiono założenia pilotażu, oraz zapoznano gości z doświadczeniem i możliwościami szkoły w kwestii kształcenia proobronnego. Na dalsze, szczegółowe, konsultacje, przedstawicieli naszej szkoły, Pan Pułkownik zaprosił w listopadzie do Warszawy. 

Zdjęcia

   
   
Facebook