17 stycznia, uczniowie klas mundurowych naszej szkoły po raz kolejny  uczestniczyli w cyklicznie odbywającym się, w każdą środę na długiej przerwie, Apelu Mundurowym. Tym razem poza stałymi punktami apelu, odśpiewaniem hymnu państwowego, złożeniem raportu, oraz  omówieniem spraw bieżących, rozstrzygnięty został, trwający od listopada, konkurs na wybór patrona klas wojskowych.

Szkolny konkurs na wybór patrona klas wojskowych ogłoszony został w ramach realizacji programu wychowawczego Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. W myśl założeń programu uczniowie zgłaszali i wybierali patrona z pośród, związanych z regionem, postaci i jednostek podziemia niepodległościowego okresu 1939 – 1963. W związku z powyższym miło nam oficjalnie poinformować, że jednogłośnie na swojego patrona uczniowie klas wojskowych wybrali osobę gen. bryg. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego - harcerza, żołnierza września 1939 r., Armii Krajowej, dwukrotnie skazanego na karę śmierci więźnia okresu stalinowskiego, Honorowego Obywatela Elbląga.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook