W czwartek 18 stycznia uczniowie klas wojskowych, uczestniczący w pilotażu MON ,,Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”, odbyli pierwsze w 2018 roku szkolenie wojskowe, odbywające się cyklicznie (raz w miesiącu) w ramach Wojskowych Dni Szkoleniowych.

W ramach zajęć na terenie 16 Batalionu Dowodzenia Ziemi Elbląskiej, uczniowie szkolili się min. z zakresu czynności przygotowawczych do strzelania obejmujących naukę składania i rozkładania broni, ładowania magazynków, przygotowania broni do strzelania oraz obsługi broni, a także zapoznani zostali z podstawami zachowania się w różnych sytuacjach taktycznych. Zajęcia tradycyjnie okazały się niezwykle interesujące i przeprowadzone w wysoce profesjonalny sposób, dlatego też dziękując kadrze 16 Batalionu Dowodzenia za okazaną życzliwość i zaangażowanie z niecierpliwością już czekamy na kolejne zajęcia.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook