phoca thumb s 75388357 2646557325366682 6002332837586403328 nW dniach 8-9 listopada 2019 r. w Olsztynie odbył się etap wojewódzki Turnieju Proobronnego  z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia, upowszechnianie wiedzy historycznej, historii oręża polskiego oraz sportów obronnych. Organizatorem Turnieju był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju.


Do turnieju przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych oraz szkół średnich z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie : Kacper Bohdanowicz - III a, Przemysław Kananowicz – III a i Paweł Ziarkowski – II a.


Pierwszego dnia w piątek, odbył się test wiedzy historycznej, który obejmował zakres tematyczny wiedzy z historii Polski i historię powszechną w okresie (1864 - 1922 ) oraz historię oręża polskiego w tym czasie z uwzględnieniem znajomości broni i  literatury. Drugiego dnia turnieju uczestnicy zawodów zmierzyli się ze strzelaniem i biegiem na orientację (trasa około 5 km z zadaniami : rzut granatem, przenoszenie skrzynek z amunicją, opatrywanie i transport rannego).


W klasyfikacji generalnej turnieju, po zaciętej walce, nasza reprezentacja zajęła VII miejsce w województwie.


Gratulujemy i dziękujemy drużynie za godne reprezentowanie naszej szkoły.

   
   
Facebook