ZST–I najlepsza drużynowo!

Dnia 5 marca 2018 w auli Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych odbyły się VII eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Do konkursu przystąpiły 3 elbląskie gimnazja oraz 8 szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali : Karol Pyżyński 3F, Piotr Szala 2C, Milena Mitura – 2C


W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy pisali test  ogólnej wiedzy pożarniczej, złożony z 35 pytań. Następnie jury wyłoniło osoby, które otrzymały najwyższy wynik.

Druga część konkursu  polegała na odpowiedzi na  losowo wybrane pytania. Dotyczyły one nie tylko wiedzy pożarniczej, ale również sprawdzały znajomość specjalistycznego sprzętu strażackiego.

Po zaciętej rywalizacji w VII  eliminacjach miejskich w kategorii indywidualnej do konkursu powiatowego zakwalifikowały się:

Julian Harasim z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu
Agnieszka Dobosz  z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu w składzie mł bryg. Tomasz Marcinkowski, st.kpt Przemysław Siagło oraz kpt. Paweł Raczewski


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuku w rywalizacji powiatowej, która odbędzie się niebawem – 24 marca 2018 o godz. 11.00 w JRG nr 2 w Elblągu

Organizatorzy wprowadzili również kategorię drużynową. Szkoła, która zdobyła najwięcej punktów z testów łącznie wygrała. 

 

I tak w klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych:

I miejsce : Gimnazjum w Zespole Szkół Pijarskich
II miejsce : Gimnazjum nr 6
III miejsce: Gimnazjum nr 3

Klasyfikacja drużynowa szkól ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
III miejsce: Zespół Szkół Technicznych

Nagrody w Turnieju ufundował Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski.

 

 

   
   
Facebook