Uczniowie klasy 3d wzięli udział w happeningu historycznym zorganizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. W ramach spotkania odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. "ZWYCZAJNIE NADZWYCZAJNI" oraz wernisaż towarzyszącej wystawy fotograficznej. A wszystko to poświęcone było wyjątkowym mieszkańcom Elbląga i naszego regionu.

Wśród nich znaleźli się między innymi: Helena Pilejczyk - łyżwiarka, zdobywczyni brązowego medalu na igrzyskach w 1960 roku, Juliusz Marek - pasjonat historii naszego miasta i właściciel Telewizji Elbląskiej. Jednym z bohaterów filmu był też nasz kolega, były uczeń ZST-I - Cezary Miecielica

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu realizowanego przez CSE Światowid pt. "Mówią o nich (nie tylko) w mieście!", finansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, którego ideą jest promowanie postaw prospołecznych i tzw. patriotyzmu codzienności w ramach ogólnopolskiego Programu "Patriotyzmu Jutra 2017". Program służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.
Dla uczniów była to niezwykle ciekawa lekcja historii i wiedzy o naszej społeczności.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook