W ramach obchodów Roku Gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego w Elblągu, klasa 2a zapoznała się z wystawą „Pamiątki niepodległości”, przygotowaną przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Tematem wystawy były wspomnienia związane z generałem brygady Bolesławem Nieczuja – Ostrowskim oraz pierwszymi, powojennymi mieszkańcami Elbląga i okolic.

Wystawa „Pamiątki niepodległości” skoncentrowana była przede wszystkim na powojennej historii regionu. Na wystawie zaprezentowano wybrane historie opowiedziane przez mieszkańców miasta i naszego regionu. Istotną częścią wystawy były wspomnienia, związane z honorowym obywatelem Elbląga, legendarnym dowódcy 106. Dywizji Piechoty Armii Krajowej - generałem brygady Bolesławem Nieczuja - Ostrowskim. Jego czyny są punktem wyjścia do kultywowania pamięci i tradycji rodzinnej, wpisanej w historię odradzającego się Państwa Polskiego.

Wystawa „Pamiątki niepodległości” ukazała uczniom klasy wojskowej skomplikowane drogi Polaków do niepodległości i życie naszego miasta w pierwszych latach powojennych .

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook