Ostatniego dnia nauki, przed feriami, (19.01) do naszej szkoły zawitali goście z 4 Warmińsko–Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Olsztyna. ,,Terytorialsi”, jak sami o sobie mówią, czyli żołnierze terytorialnej służby wojskowej, przedstawili uczniom klas mundurowych idee oraz proces formowania Wojsk Obrony Terytorialnej, powołanego w ubiegłym roku piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP.

Po  interesującej części teoretycznej przedstawionej przez pana mjr. Waldemara Szymczaka rozpoczęła się, prezentacja umiejętności szer. Sandry Kruk – dwukrotnej mistrzyni Polski, oraz srebrnej medalistki mistrzostw świata w boksie i żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. Sandra Kruk wraz ze swoim trenerem (również terytorialsem) szybko i sprawnie ,,do działań” zachęciła także uczniów i już po chwili wszyscy mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności.

W związku z rozpoczynającą się w tym roku aktywną fazą tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym regionie – w tym również w Elblągu - mamy nadzieję, że ,,terytorialsi” jeszcze nas odwiedzą, potwierdzając tym samym, że są  "Zawsze gotowi, zawsze blisko”.

   
  • 16 Batalion dowodzenia
  • 21 WOG
  • ASW
  • CSŁiI
  • CKZIU
  • PWSZ
  • EUHE Elbląg
  • straż
  • ZOSP
  • pjatk
   
Facebook