Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

09 listopada 2018 roku, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Zespółu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu spotkała się na uroczystym apelu, by wspólnie przypomnieć minione wydarzenia i uczcić tak ważną dla naszego narodu rocznicę.

O godzinie 11:11wspólnie zaśpiewaliśmy 4 – zwrotkowy hymn państwowy. Potwierdziliśmy w ten sposób nasz udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

W trakcie spotkania uczniowie i pracownicy szkoły wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego prze uczniów z klas: 3a, 2c, 1c, 4d.

Miłym akcentem uroczystości były odwiedziny sobowtóra marszałka Józefa Piłsudskiego – Pana Piotra Lichocińskiego.

Po zakończeniu części artystycznej Pani Mariola Witomska, dyrektor  Zespółu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu zaprezentowała wyniki szkolnego konkursu „DO HYMNU” i nagrodziła uczniów.

Ostatnim punktem uroczystości było posadzenie dębu pamięci ku czci generała Michała Karaszewicza-Tokarzewskiego.

Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości dziękujemy.

Scroll Up