Zmarła Barbara Michalewicz-Pietrucin, wieloletnia nauczycielka ZST-I w Elblągu.

Na wieczny spoczynek odeszła emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu – Pani Barbara Michalewicz-Pietrucin.

Od 1994 r. związana z Zespołem Szkół Handlowych. Przez 28 lat uczyła przedmiotów zawodowych i otaczała opieką wychowawczą wiele pokoleń młodzieży. Angażowała się w rozwiązywanie problemów swoich wychowanków, wspomagała ich rodziców, zabiegała o sprawy drobne i ważne. Niezwykle sumienna i obowiązkowa, wciąż pogłębiająca swoją wiedzę i umiejętności, otwarta na wyzwania współczesnego świata.

Na emeryturę przeszła zaledwie 9 miesięcy temu, miała wiele planów na przyszłość, uwielbiała podróże i systematycznie wzbogacała listę ciekawych miejsc, które odwiedzi w kolejnych latach.

Kochała literaturę i sztukę, otaczała się niezwykłymi przedmiotami, pisała przejmujące wiersze dedykowane najbliższym, a natchnienia szukała w swoim ogrodzie. Zawsze skromna, pomocna, cierpliwa i przyjacielska, pełna taktu i wewnętrznego ciepła.


„Odeszłaś cicho bez słów pożegnania.
(…) jakbyś nie chciała swym odejściem smucić…
(…) jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”.
Ks. J. Twardowski

Taką pamiętamy Barbarę Michalewicz-Pietrucin
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Szkoły i Młodzież ZST-I w Elblągu


Msza Św. Żałobna odprawiona będzie 31 maja 2022 roku o godz. 1300 w Kościele p.w. Św. Floriana przy ulicy Wyżynnej 10 w Elblągu
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Dębica, przy Nowej Kaplicy.