Natasza Maślińska

Nataszka urodziła się 22 lipca 2009 roku z przepukliną oponowo – rdzeniową,rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Przyczyną tych wad wrodzonych był niedobór kwasu foliowego. W pierwszej dobie życia miała przeprowadzoną operację ratującą życie. Założono jej zastawkę drenującą w komorze mózgu. Dziecko ma zdiagnozowany niedowład czterokończynowy, pęcherz neurogenny, nadwrażliwość na dźwięki, wadę wzroku i  skoliozę. Od pierwszych miesięcy życia jest cewnikowana i rehabilitowana.

Nataszka spędziła w szpitalu wiele miesięcy, a przed nią kolejna operacja – tym razem skoliozy kręgosłupa. Cały czas wymaga opieki, pomocy i rehabilitacji a kontakt z nią jest utrudniony, ponieważ nie mówi.
Mimo tak wielu schorzeń, Nataszka to dziecko pogodne, cieszące się każdym dniem i pragnące kontaktu z ludźmi, lubi chodzić do przedszkola. Nigdy nie płacze, chętnie poddaje się nawet bolesnej rehabilitacji.

Babcią Nataszki jest pielęgniarka szkolna Bogumiła Przygoda, która będzie wdzięczna za każdą nawet najmniejszą pomoc i wsparcie. Wpisując poniższy numer KRS można przeznaczyć 1% podatku na rehabilitację i leczenie Nataszki.

Nataszka należy do FUNDACJI ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ
17320 Natasza Maślińska
NR KRS 0000037904

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC.

Scroll Up