Godziny pracy biblioteki

Dzień Godziny
Poniedziałek 7:45 – 14:20
Wtorek 7:45 – 14:20
Środa 7:45 – 14:20
Czwartek 11:00 – 16:00
Piątek 7:45 – 13:00


W marcu 2024 roku nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025 Priorytet 3.

Głównym zadaniem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego i kulturalnego. Cel projektu to: zakup nowości wydawniczych, lektur oraz elementów wyposażenia bibliotek.

Całkowity koszt realizowanego w naszej szkole projektu wynosi 15.000 zł (w tym 3 tys. to wkład własny).

W Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych rozpoznano potrzeby w zakresie zakupu książek, będą to: lektury szkolne, szczególnie literatura współczesna i nowości wydawnicze – zgodnie z sugestią uczniów, nauczycieli i rodziców.

W ramach projektu szkoła zaproponowała inicjatywy:

  • Chętnie wypożyczę i przeczytam,
  • Trafiony prezent książkowy,
  • Literacki patron roku,
  • Książka roku szkolnego w ZST-I,
  • liczne wystawy okolicznościowe,
  • konkurs plastyczny popularyzujący czytelnictwo i nowości zakupione w ramach NPRC.

Zaproponowano także spotkanie z twórcą literatury, wizyty w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Elblągu, zajęcia w Bibliotece Elbląskiej w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów i pogłębiania wiedzy o miejscu i regionie.

Więcej informacji dotyczących Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa można znaleźć pod linkiem https://www.gov.pl/web/kultura/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa

Skip to content