„W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości…” - Szkolny Konkurs Wiedzy – rozstrzygnięty!

 

Nasza szkoła w bieżącym roku włącza się w uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Biblioteka szkolna i Zespół Klas Wojskowych zorganizowali wyjazd do Teatru Narodowego w Warszawie, poprzedzony tematycznym konkursem historyczno-literackim.

18 kwietnia wszyscy uczestnicy wycieczki rozwiązywali (w dwuosobowych zespołach) trzy części testu. Pierwsza (historyczna) utrwalała wiedzę o okolicznościach, w których Polska odzyskała niepodległość. Druga (literacka) przypominała treść „Dziadów” A. Mickiewicza. Ostatnia (ortograficzna) przybliżała wiedzę o teatralnych adaptacjach „Dziadów” w Teatrze Narodowym.

Mamy przyjemność poinformować, że spośród 33 uczestników, komisja w składzie: panie K. Arndt, B. Wilga Wielgucka, E. Wechterowicz oraz pan M. Kruba wyłoniła trzy zwycięskie drużyny. Bezkonkurencyjni okazali się: Paulina Budka i Patryk Trojnara z klasy 4a. Drugie miejsce zajęły: Martyna Baran i Weronika Kajko z klasy 4a, trzecie – Aleksandra Brzuszczyńska i Krzysztof Baranowski, uczniowie klasy 3 c.

Pani Dyrektor Danuta Pacek, podkreśliwszy wychowawczą rolę przedsięwzięcia, życzyła wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń w Teatrze Narodowym 25. kwietnia podczas spektaklu „Dziady”. Następnie wręczyła zwycięzcom nagrody, które ufundowali – ENERGA Kogeneracja Sp. z o.o. w Elblągu oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Oddział w Elblągu.

Przypominamy, że autobus do Warszawy zapewnił nam bezpłatnie 21 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Elblągu. 

Biblioteka szkolna i Zespół Klas Wojskowych

Scroll Up