Wyróżnienie w konkursie „HEROSI NIEPODLEGŁEJ” dla ucznia klasy 4e Przemysława Dańczury

Konkurs „Herosi Niepodległej” jest jednym z komponentów projektu „Młodzież wierna tradycjom niepodległości” realizowanego pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy przez III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Konkurs poświęcony 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę skierowany był do uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z Elbląga i okolic.

Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu na mural, który powstanie w naszym mieście. Komisja konkursowa, w której skład wchodził przewodniczący Roman Smoleński oraz Zbyszek Opalewski, Łukasz Kogut, Beata Orzech, Teresa Rakowska i Irena Poździech, wyłoniła zwycięzców.

Przyznano nagrodę pierwszego stopnia Aleksandrze Sowińskiej, uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, która pod opieką Pana Janusza Kozaka przygotowała zestaw projektów z motywem dzieci Niepodległej.

Nagrodę drugiego stopnia przyznano Wiktorii Łopatko, również uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pod opieką Pana Janusza Kozaka.

Wyróżnienia za projekty otrzymują:

Przemysław Dawiczura z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu pod opieką Pani Renaty Antosik i Pani Aleksandry Biłyj-Babińskiej,

Nikola Dziadowiec i Agnieszka Poszewiecka z Gimnazjum nr 1 w Elblągu pod opieką Pani Marty Ligockiej.

Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi podczas uroczystej Gali podsumowującej projekt „Młodzież wierna tradycjom niepodległości” w listopadzie 2018 r.

Nagrodzone projekty zostaną zrealizowane na elbląskim Zawodziu. Farby do wykonania muralu funduje firma Interlech.

Komisja konkursowa składa serdeczne gratulacje uczniom i ich nauczycielom.

Życzymy Państwu dalszych sukcesów.

Scroll Up